O szkole

Home / O szkole

Witamy w szkole językowej Easy Deutsch

Szkoła powstała z myślą o osobach, które chcą poznać język niemiecki i angielski od podstaw lub doskonalić już posiadane umiejętności językowe, przygotować się do różnego rodzaju egzaminów, sprawdzianów czy też wyjazdów zagranicznych. Starannie przygotowane materiały, odpowiednio dobrane podręczniki, kreatywne ćwiczenia komunikacyjne, doświadczenie w pracy z uczniem oraz połączenie tradycyjnych metod nauczania z nowoczesnymi to cechy wyróżniające oferowane przez nas kursy i zajęcia.

Oprócz przekazania konkretnej wiedzy oraz umiejętności językowych, lektorom leży szczególnie na sercu rozwój zanikającej obecnie, a jednocześnie tak istotnej w perspektywie przyszłości umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz uwrażliwienie uczniów na kulturę języka. Swoją pracą i zaangażowaniem pragniemy ponadto pomóc zarówno tym najmłodszym, jak i starszym (na nowo) uwierzyć w siebie i we własne możliwości.

Metody nauczania

,,Powiedz mi, to zapomnę, naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” (Beniamin Franklin)

Każdy z nas jest inny, ma odmienne preferencje i techniki przyswajania nowej wiedzy. Warto jednak wiedzieć, że jesteśmy w stanie zapamiętać:

z tego, co czytamy

z tego, co widzimy i słyszymy

z tego, co słyszymy

z tego, co mówimy

z tego, co widzimy

z tego, co mówimy i robimy

Z powyższego wynika, jak wielkie znaczenia ma sposób, w jaki uczymy się języka obcego. Najwięcej bowiem zapamiętujemy poprzez aktywny udział w zajęciach, a im więcej zmysłów zostaje zaangażowanych podczas nauki, tym łatwiej i szybciej nasz umysł chłonie nową wiedzę. Podczas kursów w szkole Easy Deutsch uczniowie komunikują się w języku obcym, biorą czynny udział w lekcjach, odgrywają scenki i wchodzą w różne role, ćwicząc krótkie dialogi oraz stosując w praktyce przyswojoną wiedzę. Poza tradycyjnymi podręcznikami wykorzystywane są m.in. gry językowe, plansze edukacyjne, nagrania, materiały audiowizualne, przedmioty codziennego użytku, słowem wszystko, co w życiu codziennym może budzić skojarzenia ze słownictwem poznawanym na zajęciach.

Nasi lektorzy

Anna

Ukończyłam Studia filologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ze specjalizacją nauczycielską. W trakcie studiów, a także po ich zakończeniu uczyłam dzieci i dorosłych zajmowałam się tłumaczeniami, pracowałam w międzynarodowej firmie. Największą satysfakcję jednak czerpię z uczenia i patrzenia jak moi uczniowie robią postępy i pokonują własne ograniczenia. Nauka j. angielskiego zawsze przychodziła mi z łatwością ale dopiero na studiach anglistycznych zobaczyłam jak wiele zawdzięczam językowi.

Czytaj więcejCzęsto powtarzam, że j. angielski „otworzył mi drogę na świat”. W moją pierwszą dłuższą podróż wybrałam się właśnie po to, żeby ćwiczyć j. angielski – był to wyjazd na program wymiany studenckiej „Erazmus” do Leuven w Belgii - i tak zaczęła się moja przygoda z podróżowaniem.   Od tamtego czasu zwiedziłam wiele krajów Europy, a ostatnio udało mi się być nawetw Ameryce Środkowej – w Panamie. Każdą podróż traktuję jako szansę na poznanie ciekawych ludzi, ich kultur oraz na poćwiczenia języka w prawdziwym kontekście. Moim wielkim marzeniem jest wyjazd do USA i zwiedzenie Stanów– jeśli wszystko się ułoży, będzie to już wkrótce.   „To learn a language is to have one more window from which to look at the world” – Chinese proverb – polecam i ja 😉

Katarzyna
Lektor

Katarzyna

Moja przygoda z językiem niemieckim zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej, ale prawdziwe zamiłowanie do języka zrodziło się znacznie później. Studia filologiczne na KULu rozpoczęte w 2008 roku stworzyły mi możliwość wyjazdu na jeden semestr do Niemiec (na Katolicki Uniwersytet Eichstätt-Ingolstadt w Bawarii). W tym czasie mogłam doświadczyć, jak wiele językowi zawdzięczam, jak wiele możliwości mi otwiera i jak bardzo pomaga w przełamywaniu granic, w tym także tych we mnie samej. Po ukończeniu germanistyki podjęłam studia doktoranckie, ale jednocześnie miałam pragnienie zrobienia czegoś więcej.

Czytaj więcej

Po rocznym przygotowaniu w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie wyjechałam w 2013 roku na 11-miesięczny wolontariat misyjny do Zambii. Wróciłam ogromnie wdzięczna i ubogacona o doświadczenie zupełnie innej kultury i życia. Praca z dziećmi jako nauczyciel i czas spędzony z tamtejszą młodzieżą nauczyły mnie o wiele więcej, niż mogłam dać od siebie. Przede wszystkim zrozumiałam, że to, co posiadam jest darem i nabiera prawdziwej wartości dopiero wtedy, kiedy dzielę się tym z innymi. Po powrocie kontynuowałam studia doktoranckie, w czasie których  najpierw po raz drugi studiując  ponownie mogłam na jeden semestr wyjechać do Eichstätt, zaś przez kolejnych kilka miesięcy pracować tam zarobkowo i kończyć pisanie doktoratu. Z ogromnym wsparciem innych zakończyłam ten etap we wrześniu 2018 roku. Czas spędzony w Niemczech, głównie żywy kontakt z językiem i kulturą krajów niemieckojęzycznych pozwoliły mi nabrać śmiałości oraz pewności siebie w komunikacji za pomocą języka niemieckiego. Praca z drugim człowiekiem była od zawsze moim marzeniem. Droga do tego nie była ani krótka, ani łatwa, ale zawsze był na niej ktoś, kto we mnie wierzył i motywował, by iść dalej. Pracując z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi chciałabym oczywiście przekazywać konkretną wiedzę i umiejętności, ale także wiarę w siebie oraz motywować do realizacji swoich marzeń. Bardzo się cieszę się, że współpraca z Magdą jest owocem naszej wieloletniej przyjaźni i tym mocniej wierzę w jej efektywność.

Magdalena
Lektor

Magdalena

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia ze specjalizacją nauczycielską. Nauczanie języka niemieckiego od zawsze sprawiało mi wielką radość. Uwielbiam kontakt i pracę z ludźmi. Postanowiłam więc spełnić swoje marzenie i tym samym połączyć pracę w szkole językowej Easy Deutsch ze swoją pasją. Zamiłowanie do języka niemieckiego jest nieodłączną częścią mojego życia,  inspirującą mnie do ciągłego rozwoju. Stale szukam nowych i bardziej skutecznych sposobów nauczania. Jednymi z nich są mnemotechniki - czyli metody skutecznego zapamiętywania.

Czytaj więcej

Podczas moich zajęć wykorzystuje swoje ponad 6 letnie doświadczenie w pracy z uczniem,  a także wiedzę nabytą w trakcie studiów filologiczny. Cenną pomocą są dla mnie również doświadczenia zebrane w trakcie wykonywania pracy zawodowej w jednej z warszawskich firm, prowadzenia zajęć w prywatnej szkole językowej oraz pobytu w krajach niemieckojęzycznych.

Call Now Button