O szkole

Home / O szkole

Witamy w szkole językowej Easy Deutsch

Szkoła powstała z myślą o osobach, które chcą poznać język niemiecki i angielski od podstaw lub doskonalić już posiadane umiejętności językowe, przygotować się do różnego rodzaju egzaminów, sprawdzianów czy też wyjazdów zagranicznych. Starannie przygotowane materiały, odpowiednio dobrane podręczniki, kreatywne ćwiczenia komunikacyjne, doświadczenie w pracy z uczniem oraz połączenie tradycyjnych metod nauczania z nowoczesnymi to cechy wyróżniające oferowane przez nas kursy i zajęcia.

Oprócz przekazania konkretnej wiedzy oraz umiejętności językowych, lektorom leży szczególnie na sercu rozwój zanikającej obecnie, a jednocześnie tak istotnej w perspektywie przyszłości umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz uwrażliwienie uczniów na kulturę języka. Swoją pracą i zaangażowaniem pragniemy ponadto pomóc zarówno tym najmłodszym, jak i starszym (na nowo) uwierzyć w siebie i we własne możliwości.

Metody nauczania

,,Powiedz mi, to zapomnę, naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” (Beniamin Franklin)

Każdy z nas jest inny, ma odmienne preferencje i techniki przyswajania nowej wiedzy. Warto jednak wiedzieć, że jesteśmy w stanie zapamiętać:

z tego, co czytamy

z tego, co widzimy i słyszymy

z tego, co słyszymy

z tego, co mówimy

z tego, co widzimy

z tego, co mówimy i robimy

Z powyższego wynika, jak wielkie znaczenia ma sposób, w jaki uczymy się języka obcego. Najwięcej bowiem zapamiętujemy poprzez aktywny udział w zajęciach, a im więcej zmysłów zostaje zaangażowanych podczas nauki, tym łatwiej i szybciej nasz umysł chłonie nową wiedzę. Podczas kursów w szkole Easy Deutsch uczniowie komunikują się w języku obcym, biorą czynny udział w lekcjach, odgrywają scenki i wchodzą w różne role, ćwicząc krótkie dialogi oraz stosując w praktyce przyswojoną wiedzę. Poza tradycyjnymi podręcznikami wykorzystywane są m.in. gry językowe, plansze edukacyjne, nagrania, materiały audiowizualne, przedmioty codziennego użytku, słowem wszystko, co w życiu codziennym może budzić skojarzenia ze słownictwem poznawanym na zajęciach.

Nasi lektorzy

dr Katarzyna Socha

Moja przygoda z językiem niemieckim zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej, ale prawdziwe zamiłowanie do języka zrodziło się znacznie później. Studia filologiczne na KULu rozpoczęte w 2008 roku stworzyły mi możliwość wyjazdu na jeden semestr do Niemiec (na Katolicki Uniwersytet Eichstätt-Ingolstadt w Bawarii). W tym czasie mogłam doświadczyć, jak wiele językowi zawdzięczam, jak wiele możliwości mi otwiera i jak bardzo pomaga w przełamywaniu granic, w tym także tych we mnie samej. Po ukończeniu germanistyki podjęłam studia doktoranckie, ale jednocześnie miałam pragnienie zrobienia czegoś więcej.

Czytaj więcej

Po rocznym przygotowaniu w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie wyjechałam w 2013 roku na 11-miesięczny wolontariat misyjny do Zambii. Wróciłam ogromnie wdzięczna i ubogacona o doświadczenie zupełnie innej kultury i życia. Praca z dziećmi jako nauczyciel i czas spędzony z tamtejszą młodzieżą nauczyły mnie o wiele więcej, niż mogłam dać od siebie. Przede wszystkim zrozumiałam, że to, co posiadam jest darem i nabiera prawdziwej wartości dopiero wtedy, kiedy dzielę się tym z innymi. Po powrocie kontynuowałam studia doktoranckie, w czasie których  najpierw po raz drugi studiując  ponownie mogłam na jeden semestr wyjechać do Eichstätt, zaś przez kolejnych kilka miesięcy pracować tam zarobkowo i kończyć pisanie doktoratu. Z ogromnym wsparciem innych zakończyłam ten etap we wrześniu 2018 roku. Czas spędzony w Niemczech, głównie żywy kontakt z językiem i kulturą krajów niemieckojęzycznych pozwoliły mi nabrać śmiałości oraz pewności siebie w komunikacji za pomocą języka niemieckiego. Praca z drugim człowiekiem była od zawsze moim marzeniem. Droga do tego nie była ani krótka, ani łatwa, ale zawsze był na niej ktoś, kto we mnie wierzył i motywował, by iść dalej. Pracując z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi chciałabym oczywiście przekazywać konkretną wiedzę i umiejętności, ale także wiarę w siebie oraz motywować do realizacji swoich marzeń. Bardzo się cieszę się, że współpraca z Magdą jest owocem naszej wieloletniej przyjaźni i tym mocniej wierzę w jej efektywność.

mgr Karolina Chrząszcz
Jestem absolwentką Filologii Germańskiej. Studiowałam ją na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a jako stypendystka programu Erasmus również na Freie Universität Berlin. Przed rozpoczęciem studiów pracowałam w Niemczech jako au pair, a moim nauczycielem niemieckiego był 4-letni wówczas chłopiec. Po studiach pracowałam w pewnej niemieckiej firmie w Poznaniu, po dwóch latach wróciłam jednak w rodzinne strony. Kocham język niemiecki, według mnie jest przepiękny i ciągle się go uczę. Odkąd tylko zaczęłam uczyć innych, bardzo mi się to spodobało. A co najlepsze, im także! Odkryłam przy tym, że największą przyjemność sprawiają mi zajęcia z dziećmi. Chciałabym, aby polubiły niemiecki i aby ten język miło im się kojarzył. Dorosłym oczywiście też. Wciąż pracuję nad własną językową nieśmiałością, dlatego dobrze rozumiem ją u innych. Na zajęciach łagodnie i na luzie przełamujemy blokady związane z mówieniem i popełnianiem błędów. Oprócz niemieckiego lubię Północ, długie kąpiele leśne w towarzystwie córeczki i psa, kawiarniany flair, kino i książki. Marzy mi się mały domek nad morzem pełen radości i przyjaciół, zawsze z psem u boku.
mgr Magdalena Wójcik

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia ze specjalizacją nauczycielską. Nauczanie języka niemieckiego od zawsze sprawiało mi wielką radość. Uwielbiam kontakt i pracę z ludźmi. Postanowiłam więc spełnić swoje marzenie i tym samym połączyć pracę w szkole językowej Easy Deutsch ze swoją pasją. Zamiłowanie do języka niemieckiego jest nieodłączną częścią mojego życia,  inspirującą mnie do ciągłego rozwoju. Stale szukam nowych i bardziej skutecznych sposobów nauczania. Jednymi z nich są mnemotechniki - czyli metody skutecznego zapamiętywania.

Czytaj więcej

Podczas moich zajęć wykorzystuje swoje ponad 6 letnie doświadczenie w pracy z uczniem,  a także wiedzę nabytą w trakcie studiów filologiczny. Cenną pomocą są dla mnie również doświadczenia zebrane w trakcie wykonywania pracy zawodowej w jednej z warszawskich firm, prowadzenia zajęć w prywatnej szkole językowej oraz pobytu w krajach niemieckojęzycznych.

Call Now Button